Подрібнювачі рослинних залишків – що це таке і в чому їх користь?
Наприклад, сою, льон, люпин, сорго і багато інші рослини. Також, мульчувачі здатні подрібнити гілки діаметром до 6 см.
Основним плюсом їх використання є економія на мінеральних добривах. Крім того, пожнивні залишки допомагають вирішити нестачу вологи в ґрунті, оскільки за допомогою подрібнювачів можливо виконати рівномірний розподіл подрібнених рослинних залишків у ґрунті, що дозволяє прискорити їх розкладання.
Власникам сільськогосподарських підприємств, що прагнуть зберегти паливно-трудові ресурси і не витрачати дарма час при проведенні повсякденних робіт, варто придбати подрібнювачі рослинних залишків. При їх одночасному використанні з культиватором або дисковою бороною, забезпечується більш проста, швидка і економічно вигідна робота.
Переваги використання подрібнювачів рослинних залишків
Вперше про технології мульчування згадувалося ще в 17 столітті. В той час люди займалися подрібненням гречаної соломи для удобрення землі. Потім мульчування стало необхідною сільськогосподарською процедурою після жнив. Тепер ця технологія – невід'ємна частина рослинництва, садівництва та овочівництва завдяки своїм численним перевагам, до основних з яких належать:
- перетворення рослинних залишків у добрива;
- знищення бур'янів та шкідливих рослин;
- захист ґрунту від ерозій;
- поліпшення ґрунтової циркуляції води та повітря;
- недопущення перегріву і переохолодження ґрунту;
- надання землі пухкості.
Скористатися перевагами подрібнювачів залишків рослин по максимуму можна в тому випадку, якщо вибрати для проведення робіт якісне обладнання. Відмінно показали себе й отримали численні позитивні відгуки від аграріїв і фермерів мульчувачі польові типу ПН-2.
Як працює мульчувач?
Рух трактора здійснюється на невеликій швидкості, не більше 15 кілометрів на годину, в цей час ротором мульчувача проводиться приблизно 1800 обертів на хвилину. У процесі руху залишки культур, які зібрані, потрапляють під ротор і піддаються подрібненню. Висока швидкість обертань дозволяє ножам подрібнити всі рослини, що трапляються по дорозі, включаючи і бур'яни.
Різновиди подрібнювачів залишків рослин
Мульчувачі бувають різних типів і відрізняються по:
- ширині поверхні захоплення;
- методу агрегатування;
- типу ріжучої поверхні.
При цьому подрібнювачі залишків рослин розрізняють за методом агрегатування. За цим параметром подрібнююча агротехніка буває:
- Напівпричіпною, що фіксується фаркопом до трактора.
- Навісною – популярні моделі з шириною захоплення 2 – 4 метра, потужністю обробки до двох з половиною гектар на годину та кількістю ножів – дев'яносто. Використовуються для обробки ґрунту при температурі від мінус п'ятдесят до плюс сорок градусів за Цельсієм. Прикладом такого обладнання є мульчувач навісний.
- Самохідні – застосовуються для розчищення лісових зон.
Особливості вибору подрібнювачів рослин
Вибираючи післяприбиральну техніку, насамперед, слід визначитися, з якою метою ви плануєте її використовувати. Існують універсальні модифікації, що добре справляються з найбільш запущеними ділянками, де вже проросла велика кількість бур'янів і деревних пагонів. Така техніка подрібнює рослини, які є шкідниками, та готує землю до її використання надалі.
Якщо виникла потреба у прибиранні великих обсягів трави та невеликого розміру дерев, то варто вибрати для проведення цих робіт самохідні мульчувачі. Подібні моделі легко справляються з очищенням зон під електролініями і важкопрохідними ділянками.
Для подрібнення пожнивних рослин у полях можна вибрати наступну техніку:
- подрібнювач рослинних залишків ПН-4 – дробить після завершення збирання залишки соняшника, кукурудзи, а також здійснює підбір валок соломи та інших культур. Модель відмінно агрегатується з МТЗ 892, 80 и 82;
- каток-подрібнювач рубаючий водоналивний гідрофікований КР-6П – забезпечує після збирання врожаю подрібнення залишків від соняшника, кукурудзи, стерні, а також вирівнює та частково мульчує поле ;
- подрібнювач соломи у валках УМС 170 – застосовується у сільськогосподарському виробництві для переробки солом'яних валків з таких культур, як ячмінь, овес, рис, а також ця агротехніка подрібнює залишки ріпаку, сої, льону та інших рослин..
- Область застосування та переваги культиватора КПС-4Вкладені у підготовку ґрунту кошти, час та зусилля окупаються у вигляді щедрого врожаю та можливості надалі ефективно використати посівну площу. Культиватор КПС-4 - агрегат, що дозволяє швидко і без значних трудовитрат проводити розпушування та розпушування поверхневих шарів землі. Модель перевірена роками та отримала безліч позитивних відгуків завдяки багатофункціональності, високій продуктивності, довговічності та прийнятній ціні.
- Дискові борони ДАН: особливості застосування та перевагиДискові борони ДАН, представлені українським виробником ІСМ Промінь, користуються сьогодні великою популярністю серед аграріїв. Таке обладнання купують значно частіше ніж аналоги від інших брендів. І щоб краще розуміти, чому борони, що розглядаються, стали такими затребуваними, є сенс уважніше вивчити їх особливості.