Борони зубові\пружинні
Зубові борони використовують для боронування зябу, парових полів, посівів зернових і трав, проводиться з наступними цілями:
- створення рівномірного пухкого шару ґрунту;
- зменшення випаровування вологи;
- часткове знищення сходів бур'янів.
Принцип роботи та мету обробки грунту боронуванням
Зубові борони – це традиційний сільськогосподарський інструмент, призначення якого – розпушування грунту. Використовується в якості навісного обладнання до широкозахватным сцепкам. Робочим елементом є міцні сталеві зуби, жорстко закріплені перпендикулярно. Розташовані вони у шаховому порядку для оптимального захоплення всієї поверхні. Перетин зубів може бути:
- круглої форми;
- прямокутна;
- у формі ромбів;
- квадратне.
Принцип роботи зубової борони полягає в розрізанні оброблюваного ґрунтового шару передньою частиною зуба і подальше подрібнення її іншими поверхнями. Квадратні зуби мають на кінцях косі зрізи, спрямовані в протихід, що дозволяє забезпечити необхідне заглиблення борони в грунт. Ланцюгове з'єднання борони з рамою дає можливість кожній бороні самостійно позиціонуватися на поверхні ділянки обробки.
Зауважимо, що невелика вартість інструменту непорівнянна з позитивним ефектом від його застосування: рівномірно розподіляються пожнивні залишки, поліпшується аерація грунту, регулюється тепловий і водний баланс в її поверхневому шарі, ніж поліпшуються умови вегетації оброблюваної культури.
Ринок сільгосптехніки пропонує сільгоспвиробникам безліч видів зчеплень для навісних зубових борін. Транспортувальне положення борін забезпечується за рахунок гідравліки, якою обладнуються зчіпки.
Типи і особливості зубових борін
Зубові борони поділяються на три типи:
- важкі (тиск на один зуб 2,0 кг, марки ЗБЗТС–1, ЗБЗТУ–1, вагою 40 кг, довжина зубів 135–170 мм);
- , середні (тиск на один зуб 1,5 кг, марки ЗБЗСС–1, вагою 28 кг, довжина зубів 135–170 мм);
- легені (тиск на один зуб 1,0 кг, марки ЗБП–0,6, вагою 14 кг, довжина зубів 120–130 мм);
Глибина боронування залежить від установки зубів до напрямку руху агрегату. Якщо зуби встановлені гострою гранню вперед по ходу, глибина розпушування збільшується, для меншої глибини розпушування грунту зуби до рами встановлюються гострою гранню тому.
Зуби важкої борони занурюються вглиб до 10 см, а ширина утворюється борозни становить від 3 до 4 см, висота гребенів не більше 2,5 див Середні агрегати обробляють землю вглиб на 4-8 див. Борони легкого типу використовуються для загортання насіння та внесених у грунт добрив, зачіпаючи всього 2-3 см землі.
Хороше розпушування виходить тоді, коли всі зуби борони занурюються в грунт на однакову глибину. Довжина тяги повинна бути такою, щоб під час роботи передня частина борони не заривалася і не поглиблювалася, а мала спокійний горизонтальний хід. Тоді після боронування поле залишається рівним, ґрунт добре обробленої, естетично привабливою, що створює сприятливі умови для подальшої роботи під урожай року.
Особливості вибору та придбання зубових борін
На відміну від барабанних агрегатів, регулювання зубчастих пристроїв залежить тільки від стану грунту і типу самої борони, тому дуже важливий саме правильний вибір інструменту. Тому перш ніж купити зубчасту борону, уважно вивчіть її експлуатаційні характеристики і співвіднесіть їх із завданнями, для яких купується техніка. До числа оціночних параметрів відносяться:
- ширина захоплення;
- кількість зубів в секції;
- глибина обробки грунту;
- робоча швидкість руху;
- габарити і маса;
- количество обслуживающего персонала;
- эксплуатационный ресурс.
Компания Техинвест-СХ предлагает зубчатые бороны в широком спектре технологических и эксплуатационных параметров от более чем двух десятков производителей. Мы участвуем в программе госдотации отрасли, а также осуществляем не только продажу техники, но и обеспечиваем ее квалифицированным техобслуживанием, оригинальными запасными деталями. При необходимости наши специалисты готовы оказать полноценную консультационную помощь и предоставить дополнительную информацию клиентом для правильного подбора бороны. У нас ви отримуєте можливість придбати техніку за прийнятними цінами або взяти її за договором лізингу.