Культиватори і борони: особливості популярних моделей
Також обладнання використовують для підготовки ґрунту до зимівлі, щоб він міг максимально насититися за цей період вологою та поживними речовинами, дав в наступному році багатий урожай.
І слід зазначити, що зважаючи на затребуваність обладнання цього типу культиватори і борони представлені великою кількістю різнопланових моделей. А щоб вибирати було простіше, є сенс розглянути найпопулярніші їх варіанти.
Популярні моделі культиваторів
Одним з найбільш популярних варіантів даного устаткування вважається навісний культиватор КПН-4. Така модель призначається для передпосівної обробки ґрунту, весняного закриття вологи, догляду за парами. На обладнанні передбачена знімна пружинна гребінка, забезпечує додаткове вирівнювання та подрібнення грудок ґрунту. А пружинні блоки безпеки знижують ймовірність поломок комплектуючих агрегату. Сам культиватор зазвичай експлуатують з тракторами тягового класу 1,4. Це можуть бути такі моделі, як МТЗ 80/82, ЮМЗ 6А/6АМ.
Основні характеристики моделі:
- ширина захвату – 4 м;
- глибина обробки грунту – до 12 см;
- робоча швидкість – до 15 км/год;
- вага – 780 кг
Ще одна особливість розглянутої моделі – це несиметрична конструкція. Вона дозволяє використовувати зчеплення і з'єднати два культиватора. З'єднується культиватор з різними тракторами без будь-яких додаткових маніпуляцій.
Друга затребувана модель обладнання, призначеного для глибокого обробітку ґрунту – культиватор «Вепр 4,2». У даній модифікації також передбачено пружинний блок безпеки, що зменшує силу тяги, що полегшує роботу лап. Такі агрегати характеризуються універсальністю, що дозволяє розширити сферу їх застосування, використовуючи додаткове опційне обладнання. Глибина обробки ґрунту складає, як і в попередньому варіанті, 12 см, а ширина захвату може регулюватися. Експлуатувати таку модель зручно і легко, тому вона також має помітний попит.
Борони: популярні моделі
Борони виконують приблизно ті ж завдання, що й культиватори, але можуть перевертати пласти ґрунту, в чому полягає їх основна відмінна особливість. Одна з найбільш популярних моделей - дискова навісна борона ДАН-2,5. Головна її особливість полягає у розташуванні дисків. Кожен із них розміщений з нахилом на спеціальній стійці. Така конструкція дозволяє регулювати глибину обробітку ґрунту, виставляти робочі елементи під потрібним кутом. Крім того, вона виконує функцію відвалу, знижуючи навантаження на трактор, плюс, приносить користь при роботі на ґрунтах з великою кількістю рослинних залишків. Ще одна особливість даної моделі – наявність шлейфа-катка. Він після розпушування подрібнює та вирівнює ґрунт.
Друга популярна модель – дискова борона СТЕП АГМ-2,5. Це універсальна модифікація, здатна виконувати функції культиватора, борони та плуга. Використовуючи такий агрегат, можна успішно вирішити більшість завдань, пов'язаних із обробкою земельних угідь, у тому числі:
- рівномірно розподілити добрива у шарі ґрунту;
- ущільнити верхню кулю землі для збереження вологи;
- рівномірно розподілити на ділянці рослинні залишки.
При цьому максимальна глибина обробки ґрунту становить 18 см. Робоча ширина захвату 2,57 м.
Вам залишається підібрати відповідне обладнання.
- Область застосування та переваги культиватора КПС-4Вкладені у підготовку ґрунту кошти, час та зусилля окупаються у вигляді щедрого врожаю та можливості надалі ефективно використати посівну площу. Культиватор КПС-4 - агрегат, що дозволяє швидко і без значних трудовитрат проводити розпушування та розпушування поверхневих шарів землі. Модель перевірена роками та отримала безліч позитивних відгуків завдяки багатофункціональності, високій продуктивності, довговічності та прийнятній ціні.
- Дискові борони ДАН: особливості застосування та перевагиДискові борони ДАН, представлені українським виробником ІСМ Промінь, користуються сьогодні великою популярністю серед аграріїв. Таке обладнання купують значно частіше ніж аналоги від інших брендів. І щоб краще розуміти, чому борони, що розглядаються, стали такими затребуваними, є сенс уважніше вивчити їх особливості.