Яка дискова борона краще – причіпна або навісна?
Пристрій відмінно руйнує грудки, знищує бур'яни і поверхневі кірки. Боронування дисковими боронами здійснюється перпендикулярно або по діагоналі щодо посівних рядів, коли грунт має вологість 50 – 70%. Даний підхід дозволяє закрити вологу в грунті і перешкоджати зростанню бур'янів.
Дискові борони – незамінна техніка в сільському господарстві. При цьому, важливо визначитися, які її моделі підійдуть для ваших цілей найбільш оптимально: причіпні або навісні. Якщо вас цікавить якісна, ефективна і довговічна агротехніка, то у великому розмаїтті вона представлена в каталозі ТОВ «Техінвест-СХ». Тут ви знайдете причіпні і навісні дискові борони від найкращих виробників.
Конструктивні особливості дискових борін
Дискаторы складаються з:
- рамки, фіксуючих механізмів;
- дисків;
- квадратної осі з довгим валом;
- котушки для збереження заданого положення та недопущення зміщення диска;
- підшипника для фіксування боронової осі;
- скребка для очищення дисків від налиплих грудок ґрунту;
- бампера;
- зволожувача для додаткового проникнення в землю.
Диски бувають увігнутими, округлими і ріжучими. Вони також діляться на зубчасті, оснащені зазубреними краями для різання і гладенькі, мають прості леза для обробки звичайного ґрунту.
Дискові борони: види
За типом кріплення до трактора дискові борони бувають:
- Причіпними.
- Навісними.
Перший варіант дискаторів оснащений колесами, що забезпечують його зручне транспортування. Навісні ж моделі встановлюються на робочих елементах і перевозяться, перебуваючи в повітрі.
Якщо розглядати такий параметр, як діаметр диска, то дискові борони поділяються на:
- легкі;
- середні;
- важкі.
Вибір певного типу агротехніки залежить від конкретних завдань аграрія і розмірів поля. Для обробки великої кількості гектар слід вибирати потужні моделі.
Функції і переваги використання дискових борін
Дискатори ефективно подрібнюють пожнивні залишки і підрізають бур'яни, перемішуючи їх з верхнім ґрунтовим шаром, а також перетворюючи їх на добрива. До основних переваг цієї агротехніки належить:
- економічність - здійснюється хороша економія на обробці території завдяки зниженню опору з ґрунтом;
- зменшення ризиків пошкодження елементів через перешкоди, оскільки диски їх вільно переїжджають;
- однакова глибина проникнення у ґрунт;
- здійснення самоочищення дисків – завдяки цій можливості обладнанням можна користуватися за будь-якої вологості грунту.
Дискові борони, як навісні, так і причіпні, набули великої популярності за рахунок своєї надійності та відмінної продуктивності. Встановлена на потужний трактор середнього розміру модель цієї агротехніки здатна обробити до семи гектарів ґрунту.
Яку дискову борону вибрати – причіпну чи навісну?
На ринку представлений великий вибір моделей дискаторів, які здатні впоратися з різноманітними і навіть найскладнішими завданнями. Зверніть увагу на такі варіанти:
- дискова борона АГ-2,4-20 - універсальна навісна техніка, що обробляє землю глибиною до 18 см за допомогою човникового методу з прикочуванням верхнього шару;
- дискова борона ДАН-3,5 навісна – модель із середньої групи із шириною захвату 3,5 м та максимальною глибиною обробки 20 см. Обладнання дозволяє проводити якісну та глибоку обробку полів;
- дискова борона ДАН-2,5 причіпна – ширина захвату становить 2,5 м, а максимальна глибина занурення в землю – 20 см. Техніка чудово справляється зі знищенням бур'янів та подрібненням ґрунтових кірок, що дозволяє забезпечити рівномірність змішування органіки та ґрунту на глибині до 12 см;
- компактна дискова борона KRONOS 4 – забезпечує якісну поверхневу та передпосівну обробку землі. Техніка відрізняється можливістю складання дискових лущильників 3 м за шириною і 4 м за висотою, що дозволяє комфортно та безпечно здійснювати транспортування механізму.
Причіпні та навісні дискові борони не можна розділити за принципом «хороші або погані». Просто є моделі, які ідеально підходять для ваших цілей та не дуже годяться. Тому, при виборі причіпної та навісної агротехніки, потрібно звертати увагу на її технічні характеристики, і виходячи з них приймати рішення, що вам гірше, а що краще. Оскільки, кожна модель має свої переваги і недоліки.
- Область застосування та переваги культиватора КПС-4Вкладені у підготовку ґрунту кошти, час та зусилля окупаються у вигляді щедрого врожаю та можливості надалі ефективно використати посівну площу. Культиватор КПС-4 - агрегат, що дозволяє швидко і без значних трудовитрат проводити розпушування та розпушування поверхневих шарів землі. Модель перевірена роками та отримала безліч позитивних відгуків завдяки багатофункціональності, високій продуктивності, довговічності та прийнятній ціні.
- Дискові борони ДАН: особливості застосування та перевагиДискові борони ДАН, представлені українським виробником ІСМ Промінь, користуються сьогодні великою популярністю серед аграріїв. Таке обладнання купують значно частіше ніж аналоги від інших брендів. І щоб краще розуміти, чому борони, що розглядаються, стали такими затребуваними, є сенс уважніше вивчити їх особливості.