Актуальність використання машин для приготування і роздачі кормів
Знизити часові та трудові витрати можна завдяки використанню спеціального обладнання - подрібнювачів, змішувачів-роздавачів.
Кормороздавачі - пристрої, призначені для напівавтоматичного або автоматичного перемішування компонентів сухих, концентрованих, рідких сумішей, а також роздачі корму в певній кількості. Вони бувають стаціонарними і пересувними, причому другі можуть рухатися по певній траєкторії. Інвестиції в змішувачі-подрібнювачі-роздавачі швидко окупаються і дозволяють істотно підвищити прибутковість господарства, але тільки в разі використання дійсно якісних машин.
Переваги використання кормороздавачів?
Мета будь-кого, хто займається фермерським господарством, - домогтися максимальної рентабельності, і машини для приготування і роздачі кормів дозволяють це зробити, причому за відносно короткий проміжок часу. Їх застосування дозволяє:
- гарантувати відповідність процесу годування актуальним зоотехнічним вимогам: тривалості видачі корму в одному приміщенні, точності дозування і т.д .;
- виключити безповоротні втрати корму;
- скоротити фінансові витрати на дорогі концентрати і збільшити ефективність їх використання;
- мінімізувати ймовірність зараження інфекційними та іншими захворюваннями через їжу;
- нормалізувати обмін речовин у тварин, тим самим домагаючись збільшення надоїв (до 10%) і підтримуючи здоров'я рубця;
- раціонально використовувати простір приміщення, де знаходяться тварини;
- звільнити трудові ресурси - незайнятих в годуванні співробітників можна перенаправити на інші ділянки або скоротити штат підприємства, заощадивши на заробітну плату і не ризикуючи зниженням якості роботи.
Важливий нюанс - для інтеграції машин в процес годування, як правило, не потрібно масштабне переобладнання корівника, свинарника і т.д., тобто оптимізувати роботу ферми можна швидко і без значних додаткових витрат.
Ключові параметри вибору обладнання
Асортимент машин величезний, що з одного боку добре, адже можна знайти ідеальну у всіх сенсах модель, але разом з тим фермерам доводиться витрачати більше часу на пошук. Як зрозуміти, що вам більше підходить - змішувач-роздавач кормів СРВ-8, навантажувач-роздавач-змішувач кормів ПРСК-12 або інша модель з каталогу ТОВ «Техінвест-СХ»?
В першу чергу потрібно визначитися з типом пристрою (мобільний або стаціонарний), а потім проаналізувати характеристики, найбільш важливими з яких є:
- місткість бункера;
- вага і габарити машини;
- швидкість транспортування;
- максимальна продуктивність;
- час і нерівномірність змішування;
- доза видачі корму;
- вантажопідйомність;
- кількість шнеків і спосіб компонування;
- тип ТСУ трактора;
- комплектація (наявність завантажувальної фрези, електронна система зважування і т.д.);
- вартість.
Впровадження пристроїв автоматизації годування швидко дасть результат у вигляді підвищення надоїв, поліпшення здоров'я поголів'я худоби і т.д., якщо серйозно поставитися до вибору подрібнювачів і кормороздавачів. Потрібно враховувати особливості годування того чи іншого виду тварин, поголів'я худоби, тип використовуваних кормів. Окрему увагу потрібно приділити навчанню працівників і технічному обслуговуванню обладнання.
- Область застосування та переваги культиватора КПС-4Вкладені у підготовку ґрунту кошти, час та зусилля окупаються у вигляді щедрого врожаю та можливості надалі ефективно використати посівну площу. Культиватор КПС-4 - агрегат, що дозволяє швидко і без значних трудовитрат проводити розпушування та розпушування поверхневих шарів землі. Модель перевірена роками та отримала безліч позитивних відгуків завдяки багатофункціональності, високій продуктивності, довговічності та прийнятній ціні.
- Дискові борони ДАН: особливості застосування та перевагиДискові борони ДАН, представлені українським виробником ІСМ Промінь, користуються сьогодні великою популярністю серед аграріїв. Таке обладнання купують значно частіше ніж аналоги від інших брендів. І щоб краще розуміти, чому борони, що розглядаються, стали такими затребуваними, є сенс уважніше вивчити їх особливості.