Види і особливості зубових борін
Зубові борони відрізняються конструктивно, і в ряді пристосувань для обробки орних земель займають не останнє місце.
Призначення зубових борін
Даний тип обладнання використовується для здійснення таких маніпуляцій, як:
- подрібнення великих фракцій оранки;
- ущільнення ґрунту;
- високошвидкісне боронування сходів культур;
- аерація ґрунту;
- знищення бур'янів у початковій стадії вегетації;
- збереження вологи в землі;
- руйнування утворилася після опадів підсохлій ґрунтової кірки;
- вирівнювання поверхні;
- закладення насіння, залишків культур після збирання врожаю.
Завдяки проходу посівної борони поліпшується циркуляція повітря в ґрунті, регулюється тепловий і водний баланс, що дозволяє культурним рослинам краще і швидше розвиватися. Приклад такого агрегату – райборонок 3ор-0,7 борона посівна ЗБП-0,6.
Особливості конструкції та класифікація зубових борін
Робочими елементами зубових борін є сталеві стрижні із загостреним до ґрунті кінцем з перерізом різного профілю: круглим, квадратним, ромбоподібним. Вони кріпляться в шаховому порядку до рами пристрою, розрізаючи поверхневий шар землі передньою частиною, а бічними ділянками розминають і перемішують його. Косий зріз загостреної частини зуба квадратного перерізу має реверсну орієнтацію по відношенню до поступального руху тягача – така конструкція дозволяє зубах працювати з максимальним заглибленням.
З'єднання агрегатів з рамою здійснюється з допомогою ланцюгів, що дають можливість кожному ланці борін копіювати рельєф поля, проводячи обробку на однакову глибину. Гідравліка зчеплення дозволяє підвищити маневреність агрегатів, приводячи навісний інструмент два положення – робоче і транспортне.
Характеризуються борони наступними параметрами:
- ширина захвату - до 20 і більше метрів;
- швидкість: робоча і транспортувальна. Борони зубові швидкісні посівні БЗТС, БЗСС, БЗЛС, БЗУ. у робочому положенні дозволяють тягачу розвивати швидкість до 12 км/год;
- продуктивність - визначає кількість гектар, оброблюваних за зміну;
- за способом агрегатування – причіпна і навісна;
- потужність тягача і витрата палива на гектар оброблюваної поверхні;
- кількість і тип зубів, марка сталі, використана при їх виготовленні.
Одна з визначальних базових характеристик – маса борони. Від неї залежить глибина боронування. В залежності від ваги борін їх класифікують у трьох категоріях:
- Легкие зубовые бороны с максимально допустимой нагрузкой на зуб не более килограмма, проникают в почву на глубину двух-трех сантиметров и предназначаются для рыхления почвенной корки, выравнивания пахоты, а также для заделки вносимых удобрений.
- Глубина проникновения агрегата средней массы – уже 4-6 см, при этом нагрузка на каждый зуб составляет до двух килограммов.
- Тяжелые бороны используют на глинах и суглинках после вспашки или перед началом посевной. Их вес позволяет проникать на глубину до 10 см, а зубья могут выдерживать нагрузку до двух-трех килограммов.
Ще один вид – борони, мають власні гідравлічні приводи, які полегшують працю і транспортування пристроїв при переїзді з ділянки на ділянку. Приклад — зчіпка боронная гидрофицированная причіпна СБГП-15.
Отже, зубові борони проникають на глибину до 10 см, борозни, залишаються зубами, від 3 до 4 см при гребнистости поверхні не більше 2,5 див Регулювання робочих параметрів здійснюються з допомогою зміни типу перерізу, форми вістря і позиціонування зубів борони.
- Область застосування та переваги культиватора КПС-4Вкладені у підготовку ґрунту кошти, час та зусилля окупаються у вигляді щедрого врожаю та можливості надалі ефективно використати посівну площу. Культиватор КПС-4 - агрегат, що дозволяє швидко і без значних трудовитрат проводити розпушування та розпушування поверхневих шарів землі. Модель перевірена роками та отримала безліч позитивних відгуків завдяки багатофункціональності, високій продуктивності, довговічності та прийнятній ціні.
- Дискові борони ДАН: особливості застосування та перевагиДискові борони ДАН, представлені українським виробником ІСМ Промінь, користуються сьогодні великою популярністю серед аграріїв. Таке обладнання купують значно частіше ніж аналоги від інших брендів. І щоб краще розуміти, чому борони, що розглядаються, стали такими затребуваними, є сенс уважніше вивчити їх особливості.