Косарки роторного типу: види, характеристики, використання

Спеціалізовані тваринницькі господарства, мають свої луки, набувають косарки, обладнання для заготівлі зимової кормової бази - граблі-ворушилки, прес-підбирач.
Роторні косарки: особливості конструкції і типи агрегатів
З двох видів косарок – роторних і сегментних, перші найчастіше використовуються в сільському господарстві завдяки високій продуктивності, здатності зрізати жорсткі стебла різнотрав'я, конюшини, бобових, інших сіяних культур. Косарки роторні дискові складається з:
- рами;
- роторів з обертовими ножами;
- шарнірних з'єднань;
- підвищувального редуктора;
- кожуха.
Схема роботи пристрою нескладна: від трактора обертання через редуктор передається на ріжучі елементи, які на швидкості підрізають рослинність. Конструкції робочих елементів бувають барабанними – привід роторів розташований зверху, і дискові з нижнім приводом.
За способом навішування класифікація агрегатів виглядає наступним чином:
- Фронтальні фіксуються попереду тягача. Перебуваючи на очах у тракториста, така установка легко контролюється і коригується шляхом здійснення своєчасних маневрів.
- Бічні – монтаж можливий з боків, а також позаду трактора. При розташуванні ліворуч-праворуч можна обробляти нерівні поверхні, узбіччя та інші неудобья.
- Об'єднані – високопродуктивний варіант за рахунок того, що навішуються дві синхронізовані бічні косарки.
- Причіпні – активно використовуються на рельєфних луках.
Якщо заготівля сіна ведеться на великих площах і у великих обсягах, купуються широкозахватні косарки з шістьма-вісьмома дисками. Продуктивність таких агрегатів – обробка трьох і більше гектарів в годину.
Основні оціночні характеристики роторних косарок
На прикладі роторної косарки Z-169 польського виробництва розглянемо параметри, які визначають її робочі якості. До основних з них відносяться:
- показник співвідношення часу до обробленої площі – продуктивність агрегату;
- висота зрізу;
- кількість ножів;
- швидкість обертання робочих елементів;
- гранична швидкість руху.
Косарка цієї моделі скошує і укладає рослини у валки на швидкості до 15 км/годину, при цьому ширина робочої смуги становить від 1,35 до 1,65 м.
Обороти ВОМ трактора - 540 об/хв, перетворюються редуктором до швидкості 2050 об/хв на двох барабанах, де закріплено по шість ножів.
Критерії вибору косарок роторного типу
Крім технічних даних, сільгоспвиробники оцінюють техніку по ряду параметрів, що визначають надійність і тривалість моторесурсу косарок. До оцінним параметрами ставляться:
- якість металу ріжучих елементів. Перевага віддається загартованої конструкційної сталі;
- наявність зрізних шпонок роторів, що захищають ножі від деформації;
- можливість регулювання висоти зрізу;
- наявність фрикційної муфти приводу, що полегшує навантаження на кардан тягової техніки;
- міцність захисного кожуха ротора;
- наявність в комплекті запобіжників, що захищають шарнірні з'єднання при обробці нерівних ділянок полів;
- обладнання гідравлікою, що дозволяє приводити механізм у транспортувальне положення при зміні оброблюваних ділянок.
Крім ремпригодности агрегатів, велике значення для агровиробників має доступність деталей для поточного та капітального ремонту пристроїв.
- Область застосування та переваги культиватора КПС-4Вкладені у підготовку ґрунту кошти, час та зусилля окупаються у вигляді щедрого врожаю та можливості надалі ефективно використати посівну площу. Культиватор КПС-4 - агрегат, що дозволяє швидко і без значних трудовитрат проводити розпушування та розпушування поверхневих шарів землі. Модель перевірена роками та отримала безліч позитивних відгуків завдяки багатофункціональності, високій продуктивності, довговічності та прийнятній ціні.
- Дискові борони ДАН: особливості застосування та перевагиДискові борони ДАН, представлені українським виробником ІСМ Промінь, користуються сьогодні великою популярністю серед аграріїв. Таке обладнання купують значно частіше ніж аналоги від інших брендів. І щоб краще розуміти, чому борони, що розглядаються, стали такими затребуваними, є сенс уважніше вивчити їх особливості.